Advent u Zagrebu

Autor: VALENTINA ČANČIĆ, 20. 12. 2018.

U utorak, 18. prosinca 2018. učenici 7.a i 7.c u pratnji razrednica Slavice Barnjak i Zrinke Ćavar posjetili su Zagreb i uživali u blagdanskoj atmosferi na trgovima i ulicama grada.

Laganom šetnjom kroz Ledeni park na Tomislavcu, uz bijele drvene kućice prepune suvenira i delicija, lampicama ukrašene platane na Zrinjevcu stigli su na raspjevani glavni zagrebački trg. Na Trgu učenici su se fotografirali s Djedom Mrazom koji ih je darivao bombonima i davao pokoji savjet, a na Gornjem gradu susreli su gospodina Milana Bandića, zagrebačkog gradonačelnika.

Na Strossu, uz najljepši pogled na grad, učenici su se uz svjetlosnu instalaciju 100 fenjera na Strossu, spustili do instalacije Zimski vrt, čarobni svijet imaginarnog dvorca iz zaleđene bajke Tunela Grič. Pomalo već umorni, ali ispunjeni božićnim ugođajem učenici su se vratili u Sesvete u 19.30 sati.