Prvašići u školskoj knjižnici

Autor: Željka Martan Buhin, 18. 1. 2019.

U petak, 18. siječnja 2019. učenici 1. a prihvatili su poziv školske knjižničarke Željke Martan Buhin za dolazak u školsku knjižnicu.

Došli smo kako bismo saznali što se u školskoj knjižnici može, kako se ponaša, što je posao knjižničarke te kako bismo postali novi članovi.

Na početku nas je knjižničaka upoznala s prostorom školske knjižnice. Doznali smo da osim knjižnice postoji i prostor koji se zove čitaonica. Pogledali smo dio animiranog filma The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore. Pogledani film nam se svidio.

Pričali smo o knjižnici i knjižari te znali njihovu razliku, kao i tko u njima radi. Razgovarali smo o važnosti čitanja knjiga. Tako smo rekli da su knjige veliko bogatstvo, zdravlje za mozak, u knjigama možemo naći inspiraciju, možemo obogatiti maštu, uživati, naučiti…

Draga knjižničarka nam je objasnila kako se knjige u knjižnici posuđuju. Dobili smo članske iskaznice te posudili prve lektire. Knjige moramo čuvati te vratiti neoštećene i na vrijeme.

Bilo nam je lijepo te nam je vrijeme proteklo prebrzo. Veselimo se ponovnom druženju sa školskom knjižničarkom te čitanju prve lektire koje nosimo kući.

učenici 1. a i učiteljica Jasminka Pizzitola

Na nastavi u školskoj knjižnici u petak, 25. siječnja u pratnji svoje učiteljice Zdravke Hladki bili su i učenici 1. d razreda.