Prvašići u Gradskom kazalištu Trešnja

Autor: Željka Martan Buhin, 30. 1. 2019.

U srijedu, 23. siječnja veseli prvašići bili su u Gradskom kazalištu Trešnja. Bio je to prvi školski odlazak u kazalište.

Tog snježnog jutra bili smo jako uzbuđeni. Zajedno s učenicima PRO-a, našim učiteljicama te posebnom pratnjom ravnateljicom Marinom Sabolović, išli smo pogledati kazališnu predstavu Trnoružicu. Prije odlaska u kazalište učiteljice su nam pročitale bajku, pa smo predviđali o čemu će se raditi.

Bili smo iznenađeni radnjom jer se jako razlikovala od pročitane bajke. Umjesto 13 vila bilo je 9 cvjetnih vila. Trnoružica je bila Ružica. Princ je bio siromašan mladić, a na kraju se ispostavilo da je vilin unuk. Nisu spavali svi stoljetni san, nego samo kraljevna. Zla cvjetna vila postala je dobra.

No, zajedničko je da je i predstava počela s "jednom davno...", bilo je  čarobnih likova, trenutaka, događaja, sretan kraj. Ono što nas je kazališna predstava Trnoružica poučila je da se isplati biti dobar jer će ti se dobro i vratiti. Moramo slušati roditelje da nas ne zadesi neka nevolja. Kada smo sami u kući i dosadno nam je, trebamo pronaći rješenja kako se dobro zabaviti. Uvijek se može pročitati neka čarobna bajka, priča, poigrati igračkama, pozvati prijatelja u goste ili pronaći nešto drugo zanimljivo.

Bilo nam je jako lijepo. Uživali smo u lijepim kostimima i čarobnoj radnji.

Na povratku u najljepše Sesvete i školu, bili smo zadovoljni, pomalo umorni te smo neki i zaspali u busu.

Veselimo se sljedećoj terenskoj nastavi u veljači kada idemo u Školu u šumi u Grad mladih!

učiteljica Jasminka Pizzitola