Koliko poznaješ Hrvatski sabor?

Autor: Željka Martan Buhin, 4. 3. 2019.

Naša je škola u petak, 1. ožujka 2019. sudjelovala u on-line kvizu Koliko poznaješ Hrvatski sabor?. Učenici Lucija Rezo, Frano Brzović, Toni Fabulić, Vito Jovičić, Andrej Obradović i Patrick Šimunec pokazali su izvrsno znanje o ustrojstvu, djelokrugu i povijesti Hrvatskog sabora te se plasirali na 6. mjestu.

Služba za građane Hrvatskoga sabora u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta organizirala je šesto po redu online kviz natjecanje učenika osnovnih škola pod nazivom Koliko poznaješ Hrvatski sabor? Natjecanje u formi kviza, uz informatičku podršku CARNet-a, održano je 1. ožujka 2019. U natjecanju su sudjelovale 53 škole iz cijele Hrvatske.

Ciljevi online kviz-natjecanja bili su: provjera znanja učenika osnovnih škola o Saboru, njegovom značaju u povijesti hrvatskoga naroda i očuvanju hrvatske državnosti, poticaj najmlađih na učenje o suvremenom hrvatskom parlamentu, načinu njegova rada te utjecaju na svakodnevni život hrvatskih građana, upoznavanje s pravima i dužnostima saborskih zastupnika, a u skladu s planiranim odgojnim ciljevima i obrazovnim postignućima iz kurikuluma građanskoga odgoja i obrazovanja.

Učenicima i mentorici Zrinki Ćavar čestitamo na uspjehu!