1.b u Zagrebačkoj banci

Autor: Željka Martan Buhin, 8. 3. 2019.

U srijedu, 6. ožujka 2019. godine 1.b razred posjetio je poslovnicu Zagrebačke banke u Sesvetama. Ondje ih je ugostila gospođa Željka Srdinić, majka učenice Marlen i djelatnica banke. Učenici su upoznali javno-novčarsko-uslužnu ustanovu i zaposlenike (bankare i bankarice), usvojili pravila ponašanja u banci te porazgovarali o odgovornom raspolaganju novcem. Prošetali su glavnim prostorom u prizemlju, razgledali urede, poduzetnički centar te dvoranu za sastanke. Posebno su ih se dojmile kapsule kojima novac putuje od trezora kroz poslovnicu. Za kraj druženja svaki učenik dobio je poklon-vrećicu Pčelice – dječje štednje Zagrebačke banke.

Hvala gospođi Srdinić na organizaciji i vođenju kroz poslovnicu te svim zaposlenicima na veseloj dobrodošlici i ugodnoj atmosferi!