Hrvatski crveni križ - natjecanje

Autor: Željka Martan Buhin, 11. 3. 2019.

I ove školske godine bili smo škola domaćin natjecanja mladih Hrvatskog crvenog križa – kategorija podmladak. Natjecanje je održano u subotu, 9. ožujka 2019. Na natjecanju je sudjelovalo 14 osnovnih škola s područja Sesveta i Dubrave te se odvijalo u dva tematska dijela: provjera znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom crvenom križu, međunarodnom pravu i ljudskim pravima te provjera znanja iz pružanja prve pomoći.

Naši su se učenici iskazali kao izvrsni domaćini; njih 27 volontiralo je toga dana. Čestitamo svim natjecateljima na sudjelovanju, a pobjedničkim školama, OŠ Sesvete i OŠ Retkovec želimo puno sreće u daljnjem natjecanju. Našim volonterima čestitamo na izvrsno obavljenim zadacima!

Mirjana Rišavi