Učenici petih i sedmih razreda Novoj TV

Autor: Željka Martan Buhin, 26. 3. 2019.

U sklopu Dana medijske pismenosti dvanaest učenika naše škole sudjelovalo je 7. ožujka 2019. na radionici Djeca upoznaju medije i posjetilo Novu TV.

Do Nove smo putovali javnim prijevozom i stigli tamo oko jedanest sati. Svi smo bili jako uzbuđeni! Već na ulazu zaposlenici su nas ugodno primili. Najprije smo otišli u prostranu sobu za sastanke gdje smo pričekali da nas novinar domaćin provede kroz televizijsku kuću. Stigla je novinarka Ivana Tomljenović Brkić koja nam se predstavila, objasnila da je zadužena za unutarnju politiku i najavila da ćemo saznati kako izgleda jedan novinarski dan i gdje nastaju vijesti informativnog programa Nove TV. Najprije smo posjetili studio vijesti. Ondje smo se upoznali sa zanimljivostima o novinarskom i voditeljskom poslu – kako izgleda jedan novinarski dan, koje su obaveze novinara, kako se prikupljaju informacije, tko je glavni urednik, koje su njegove odgovornosti. Poput pravih voditelja okušali smo se u čitanju vijesti s „blesimetra“. Upznali smo se i Andrijom Jarkom, dobitnikom nagrade Zlatni studio u kategoriji najbolji novinar. Prošli smo kroz redakciju gdje novinari istražuju priče i novosti te pripremaju svoje emisije (Provjereno, Vijesti, Dnevnik...). Ušli smo i u dva studija u kojima se miksa zvuk i uređuje slika. Posebno nam je bio zanimljiv studio u kojem se snima IN magazin.

Posjet Novoj TV jako nas se dojmio. Drago nam je što smo saznali nešto novo i usput se dobro zabavili.

Marta Vidović, 5.b