NACIONALNI KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA

Autor: Barbara Altabas, 17. 11. 2010.

MJESEC  HRVATSKE  KNJIGE

Ujedinjeni narodi proglasili su 2010. godinu  Međunarodnom godinom biološke raznolikosti. Mnoštvo znanstvenih i kulturnih ustanova  svojim se projektima uključuje  u upoznavanje i  očuvanje raznolikog života na zemlji koji je sve više ugrožen.

Gradske knjižnice uključile su se diljem Hrvatske u okviru Mjeseca hrvatske knjige putem svojih odjela za djecu i mladež u ovu svjetsku akciju Nacionalnim kvizom za poticanje čitanja  Čudesni svijet prirode.  U projekt su se uključivale i školske knjižnice u suradnji s učiteljima biologije.

Tako se i naš 6. f razred  sa svojom učiteljicom biologije  Silvijom Čengijom i knjižničarkom Jadrankom Jelinić Blagec u petak, 12. studenoga uključio u kviz  riješivši ponuđene upitnike i  tako pokazao da je ekološki osviješten i odgovoran prema prirodi te da pridonosi njezinu očuvanju.

Četvrti razredi su u četvrtak, 11. studenoga započeli s Nacionalnim kvizom za poticanje čitanja Knjžnica Grada Zagreba koji je ove godine o spisateljskom djelu Ivane Brlić Mažuranić.

U 4. b razredu svi su se zdušno trudili odgovoriti točno u vremenu od 5 sekundi na što veći broj pitanja.

Učiteljica Natalija Damjanović i knjižničarka Jadranka Jelinić Blagec navijale su za cijeli razred i bile su jako zadovoljne znanjem koje su pojedini učenici i učenice pokazali na kvizu riješivši točno preko 90% pitanja. Kako smo se dobro igrali, pogledajte na našim fotografijama.