Međunarodni dan muzeja 2019. u Muzeju Prigorja

Autor: Željka Martan Buhin, 13. 5. 2019.

U utorak, 7. 5. 2019. i u četvrtak, 9. 5. 2019. učenici petih i sedmih razreda u pratnji učiteljice iz povijesti Zrinke Ćavar posjetili su Muzej Prigorja.

U okviru Međunarodnog dana muzeja pod temom Muzeji kao središta kulture – budućnost tradicije, učenici su sudjelovali u edukativnim radionicama u kojima su na zanimljiv način upoznali raznolikost i važnost kulturne baštine svoga kraja.

Prva grupa učenika izrađivala je maketu i 3D olovkom Kaptolsku kuriju u Sesvetama te na platnu crtala elemente prigorske nošnje.

U cilju poticanja kreativnog izražavanja i razvijanje motoričkih sposobnosti, druga grupa učenika sudjelovala je u edukativnoj radionici Izradi repliku keramičke posude s Kuzelina.

Nakon kratkog izlaganja o arheološkom lokalitetu Kuzelin, voditeljica radionice učenike je upoznala s tehnikom ručnog oblikovanja i ukrašavanja gline.

Uz smijeh, zabavu i spretne ruke napravljeno je više posuda koje će nakon sušenja biti dovršene u novoj radionici planiranoj u rujnu.