Obilazak grada Zagreba

Autor: Željka Martan Buhin, 17. 5. 2019.

U četvrtak, 16. svibnja 2019. godine učenici trećih razreda bili su u obilasku grada Zagreba. Vozeći se autobusom, razgledavali su prekrasne trgove i palače Donjega grada. Nakon vožnje, uz pratnju vodiča prošetali su kroz Dolac, Tkalčičevom ulicom, Krvavim mostom i Kamenitim vratima slušajući zanimljive priče iz prošlosti. Stigavši u Muzej grada Zagreba, uz pratnju kustosa vidjeli su mnoge zanimljive predmete koji svjedoče o bogatoj prošlosti grada i njegovih stanovnika: cehovske škrinje, pečate, zastave, dokument Zlatnu bulu, masku srama, bicikl kostolomac...

Posebno zanimljivo bilo je slušati muziku iz glazbene kutije. Nakon muzeja slijedio je najuzbudljiviji dio naše šetnje gradom, pucanj Gričkog topa točno u podne i vožnja uspinjačom. Razgledavanje grada završilo je šetnjom preko Trga bana Josipa Jelačića i obilaskom Zagrebačke katedrale.

Puni dojmova i novih saznanja vratili su se u naše Sesvete.

učiteljica Tanja Resman