Terenska nastava šestih razreda

Autor: Željka Martan Buhin, 30. 5. 2019.

U petak,  24. svibnja 2019. šestaši su sa svojim razrednicama Anom Ostojić, Marijom Sesjak, Davorkom Pekišić, Romanom Sosa i ravnateljicom Marinom Sabolović bili na terenskoj nastavi u Istri. Razgledali su gradić Roč, crkvu sv. Antuna u kojoj se nalazi Ročki abecedarij  te župnu crkvu sv. Bartola.

Vozili su se „Alejom glagoljaša“, cestom koja spaja dva glagoljaška središta, gradiće Roč i Hum.
Uživali su u panoramskoj vožnji uz razgledavanje spomenika izgrađenih u čast prvom slavenskom pismu te prošetali kroz najmanji grad na svijetu - Hum.
Posjetili su i razgledali  Motovun, grad Velog Jože i skupocjenih
tartufa.  Vidjeli su kulturno-povijesne spomenike (gradska vrata, gradska loža, kula – zvonik, crkva sv. Stjepana...).
Nakon ručka u motovunskom restoranu uživali su u slobodnome vremenu i kupnji suvenira.
Čitav dan sjalo je sunce i podarilo 25 stupnjeva u Istri!