Terenska nastava u Slavonski Brod

Autor: Željka Martan Buhin, 3. 6. 2019.

Učenici četvrtih razreda OŠ Luka u srijedu, 29. svibnja 2019. godine bili su na terenskoj nastavi u Slavonskom Brodu. Na terensku nastavu išlo je 99 učenika iz 4. a, b, c, d i e razreda u pratnji razrednih učiteljica (Vlatke Mijić, Natalije Damjanović, Eve Jošić Zovko, Višnje Ivček i Nevenke Blažević) te pomoćnice u nastavi Kristine Črgar.

Krenuli smo u srijedu, 29. svibnja u 7:00 sati s parkirališta iza škole, a vratili se u 20:00 sati. Program je počeo u 10:00 sati; obilazak tvrđave Brod uz kostimirane likove, obilazak galerije Ružić, Franjevačkog samostana, postavke u spomen kući Dragutina Tadijanovića, šetnja korzom, uz Savu. Ručali smo u restoranu Brod te nakon ručka  nastavili razgled Muzeja tambura  u tvrđavi. Naučili kako nastaje kvalitetna tambura i koje sve vrste tambura postoje.  Veselili smo se polasku za Ruščicu gdje smo posjetili mini ZOO vrt tj. prihvatilište za napuštene i ozlijeđene životinje.

Sve planirane aktivnosti su u potpunosti realizirane. Učenici su na terenskoj nastavi aktivno sudjelovali. Primjereno su se ponašali te pokazali zadovoljavajuću razinu samostalnosti.