Sedamaši na višednevnoj terenskoj u Dalmaciji

Autor: Željka Martan Buhin, 5. 6. 2019.

Učenici sedmih razreda s razrednicima, ravnateljicom naše škole i školskim pomoćnicima u nastavi 29. svibnja 2018. u osam sati uputili su se na višednevnu terensku nastavu u srednju Dalmaciju.

Prvoga dana posjetili smo Sokolarski centar u Dubravi pored grada Šibenika i poslušali  stručno predavanje o načinu života i zbrinjavanju ptica grabljivica. Bili smo u Pakovom Selu gdje su nas dočekali lokalni vodiči Etnolanda, Dalmati koji su nas upoznali s načinom života naših starih u tom krškom kraju. Nastavili smo ugodno putovanje prema Resortu Eklata Medena pored grada Trogira gdje smo bili smješteni. Nakon upoznavanja s animatorima uslijedio je smještaj, večera i zabavno- animacijski program.

Drugoga dana posjetili smo Trogir u pratnji lokalnih vodiča, a poslije razgledavanja "male Venecije" – Trogira uputili smo se u Split. Razgledavali smo Dioklecijanovu palaču, Peristil, Vestibul, spomenike Grguru Ninskom i Marku Maruliću. Nakon kraćeg odmora i ručka u Klisu, krenuli smo u posjet tvrđavi Klis gdje smo se okušali u streličarstvu uz stručno vođenje pripadnika povijesne vojne formacije „Kliški uskoci“. Nakon povratka u REM uslijedio je rekreativni program, a nakon večere zabava i animacijski program.

Trećega dana nakon doručka krenuli smo u razgledavanje znamenitosti grada Šibenika i grada Zadra. U Šibeniku smo se najviše divili šibenskoj katedrali i posebnostima prvoga grada na jadranskoj obali koji su osnovali Hrvati. Nakon ručka u zadarskom Boriku posjetili staru gradsku jezgru, Morske orgulje i Pozdrav suncu, uz stručnu pratnju. Nakon ugodne šetnje, uputili smo se prema Zagrebu. Naša terenska nastava bližila se svom kraju; u Sesvete smo stigli oko 21 sat. Pamtit ćemo ovu terensku nastavu kao najljepši događaj u osnovnoj školi.