Terenska nastava petih razreda

Autor: Željka Martan Buhin, 17. 6. 2019.

U ponedjeljak, 10. lipnja 2019. učenici petih razreda bili su na terenskoj nastavi u Karlovcu i Dubovcu u pratnji svojih razrednica i pomoćnika u nastavi. Najprije su posjetili renesansni kaštel Dubovac, koji je ime dobio po hrastovoj šumi koja ga okružuje. Stari grad Dubovac najstariji je karlovački spomenik te je danas taj stari grad na brdu povrh Kupe najuočljivije obilježje karlovačkog kulturno-povijesnog krajolika.

Obilazak kaštela bio je organiziran po skupinama uz stručno vodstvo. Nakon Dubovca posjetili smo slatkovodni akvarij Aquatika, koji predstavlja floru i faunu hrvatskih rijeka i jezera, geološku prošlost, tradicijsku kulturu i povijest porječja četiriju karlovačkih rijeka. Učenici su razgledali akvarij po skupinama uz stručno vodstvo te su pokazali svoje znanje iz prirode uspješno odgovarajući na pitanja. Vožnjom kroz grad Karlovac učenici su upoznati s povijesnim i prirodno-geografskim obilježjima Karlovca i Karlovačke županije. Nakon posjeta akvariju učenici su imali slobodno vrijeme za igru i druženje na livadi i igralištu kod hotela Lana Korana.

Vratili smo se u Sesvete puni dojmova te smo uz učenje i druženje uspješno priveli kraju ovu nastavnu godinu.