Sudjelovanje školskih robotičara u natjecanju Croatian Makers Lige

Autor: Željka Martan Buhin, 17. 6. 2019.

I ove godine učenici naše škole sudjelovali su u sklopu Robotike na natjecanju Croatian Makers Lige u organizaciji skupine IRIM. Natjecanje se odvijalo u nekoliko online kola. Treće kolo natjecanja je „fizičko“ kolo, odnosno učenici su imali priliku fizički sudjelovati u nepoznatom izazovu programiranja robota.

Natjecanje je održano u OŠ Iver, a sudjelovali su hrabri, stalni članovi „Robotičara“. Članovi mlađe dobne skupine: Roko Šarić, Toni Fabulić i Josip Džalto (učenici 6.b razreda) i članovi starije dobne skupine: Nika Vulama i Ivan Dražetić (učenici 8. c razreda) u pratnji mentora, učitelja informatike Marije Jagić i Ivana Rose. Učenici su imali zadatak programirati robota koji će pratiti liniju od početka staze do cilja s varijacijama u obliku različitih prepreka ili očitavanja različitih boja senzorom. Ostvareni rezultati bili su u obliku bodova koji su kumulativno činili konačni rezultat cijele lige. Natjecanje je odrađeno u veseloj, ali radnoj atmosferi poticajnog natjecateljskog duha i vjerujemo da će učenicima ostati u pamćenju. Zahvaljujemo se svim „robotičarima“. Do iduće godine.