Škola na daljinu u 2.d razredu: Uvijek možemo činiti dobro ...

Autor: Željka Martan Buhin, 12. 5. 2020.

Tijekom nastave na daljinu radimo obvezne zadatke, a uz njih i  dodatne zadatke, za „One koji žele više“.

Vezano uz sadržaje o zanimanjima, imali smo  Poduzetnički tjedan od 4.5. do 8.5.  Učenici su prema uputama i uz pomoć  roditelja mogli biti mali poduzetnici.

Bilo je potrebno osmisliti što će  proizvoditi, što  je potrebno za proizvodnju, treba li im pomoć, novac, kako će proizvod predstaviti, kome će prodavati, odrediti cijenu, voditi računa da ne bude previsoka il preniska, što učiniti sa zaradom... Ako je bude!!!

Neki su učenici bili hrabri i krenuli u “poduzetničke vode.“ Bili su vrlo kreativni  i marljivi.

Valja spomenuti našu malu vrtlaricu koja je povodom Dana planeta Zemlje posadila i posijala različite biljke. Redovito ih prati, vodi bilješke o njihovom rastu, a podatke  i fotografije redovito šalje učiteljici.

Uz  Poduzetnički  tjedan, ovo je bio i tjedan koji smo posvetili našim mamama. Čitali smo priče, pisali čestitke mamama za Majčin dan  i crtali njihove portrete.   Na taj smo im način zahvalili na svemu što čine za nas. Sigurno će biti ponosne i zadovoljne!