Trubač u gostima

Autor: Željka Martan Buhin, 1. 6. 2020.

Prvi tjedan škole nakon povratka i Škole na daljinu završili smo na zanimljiv način.

Našem pozivu u goste odazvao se Oren Marjanović, sin naše učiteljice Arijane Piškulić Marjanović. Oren je učenik Glazbene škole, 1. razreda te uči svirati trubu. Također je i učenik 2. razreda OŠ Ivana Merza. Posjetio je učenike prvih i drugih razreda kako bi predstavio instrument koji svira.

Pokazao nam je torbu u kojoj drži instrument, stalak za note te sredstva za održavanje trube. Naučili smo dijelove trube. Vidjeli smo kako se truba održava. Čuli smo nekoliko divnih skladbi. Bilo nam je jako lijepo i poučno. Baš smo uživali u moćnom zvuku trube i Orenovom vještom sviranju.

Dragom Orenu puno hvala na gostovanju i strpljivom odgovaranju na naša brojna pitanja! Nadamo se da će nas opet ugodno iznenaditi novim koncertom!

Učenici i učiteljice prvih i drugih razreda