Susret i radionica sa psom

Učenici trećeg razreda dobili su poziv na zanimljivu edukativnu radionicu sa psom. Susret nam je dogovorila knjižničarka Dunja Gašljević iz Gradske knjižnice Selčina. Tog sunčanog jutra u petak, našli smo se iza knjižnice među stablima. Ispod najvećeg stabla dočekala nas je gospođa, djelatnica Skloništa za nezbrinute životinje Dumovec u društvu s kujicom mješankom po imenu Sisi.

Gospođa nam je ispričala priču o Sisi: kako je dospjela u sklonište ostavljena kao štene ispred parka Maksimir. Upoznala nas je i s radom Skloništa. Iznenadio nas je podatak da je trenutno samo 70 pasa u Skloništu za razliku od prošle godine kada ih je bilo 170. Ljudi u vrijeme pandemije češće se odlučuju na udomljavanje životinja što je pohvalno.
Naučili smo kako pristupiti psu i podragati ga, kako prepoznati psa koji je ljut ili nema dobre namjere, što učiniti kada vidiš psa lutalicu, kako udomiti psa, prepoznali smo poznate nam pasmine pasa, ali i upoznali i druge vrste pasa.
Kroz rad u radnoj bilježnici koju smo dobili smo još proširili znanja.
Na kraju na kvizu smo pokazali da smo puno naučili. Za odlično znanje i sudjelovanje smo dobili i diplome.
Dobili smo i radni zadatak. Svatko od nas će dobiti fotografiju jednog psa iz Skloništa. Napisat ćemo poruku za psa.
Kujica Sisi pokazala je veliko strpljenje i poslušnost cijelo vrijeme susreta s našim živahnim razredom i na tome joj hvala.
Dragoj Sisi želimo puno sretnih psećih godina!
Zahvaljujemo se i gospođi djelatnici Skloništa na zanimljivom susretu kao i teti knjižničarki na gostoprimstvu!
Pozdrav od 3. a  s učiteljicom Jasminkom te asistenticom gospođom Tanjom Kovač

objavio: ŽELJKA Martan Buhin   datum: 12. 10. 2020.