Suradnja Knjižnice Sesvete i školske knjižnice

Poznati su dobrosusjedski odnosi naše škole s Knjižnicom Sesvete. U ovim drugačijim vremenima raznih ograničenja, pronašli smo način suradnje. Do sada smo često odlazili do knjižnice u goste. Iz tih druženja nastajala su razna likovno-literarna djela koja su krasila i krase prostor Knjižnice Sesvete. Ovaj puta nam je knjižničarka Tatjana Rozalija Ovčar iz tajne arhive u knjižnici posudila Zimsku sliku. To likovno djelo nastalo je na platnu prije dosta godina, a u njegovu su nastajanju, uz predškolce, školarce i njihove roditelje, sudjelovali i učenici nižih razreda naše škole na jednoj od radionica u knjižnici. Kao predložak za nastanak Zimske slike poslužila je slikovnica Dobra nježna, baka Snježna za koju je tekst napisao Pajo Kanižaj, a priču je oslikala Dubravka Kolanović.

Zimska slika na platnu krasi izložbeni pano u prostoru naše školske knjižnice.

Zahvaljujemo se teti knjižničarki, gospođi Tatjani Rozaliji Ovčar na posudbi platna i ideji o suradnji!

Učenici i učiteljice trećih razreda, knjižničarka Željka Martan Buhin

objavio: ŽELJKA Martan Buhin   datum: 20. 1. 2021.