Napokon smo dočekali našu višednevnu terensku nastavu!

Autor: Željka Martan Buhin, 25. 6. 2021.

Učenici osmih razreda naše škole u pratnji svojih razrednica Daniele Kresić, Ane Ostojić, Davorke Pekišić, Romane Sosa i  ravnateljice Marine Sabolović otputovali su 11. lipnja 2021. na četverodnevnu terensku nastavu u Dalmaciju.

U petak, prvog dana putovanja, posjetili su Zadar, šetali Kalelargom, vidjeli Morske orgulje i Pozdrav Suncu.  Dolaskom u poslijepodnevnim satima u Seget Donji, smjestili su se po razrednim skupinama u apartmane. Navečer su domaćini hostela pripremili zabavu, animacijske i sportske  igre.

Drugi dan posjetili su Trogir i Split. Prošetali su "najlipšim gradom na svitu" gdje su u pratnji stručnog vodiča razgledali Dioklecijanove podrume, Katedralu sv. Dujma, Peristil, prošli ulicom Pusti me da prođem i dotaknuli prst Grgura Ninskog.

Posjetili su Klis i sudjelovali u programu Živa povijest tvrđave Klis te su ih tamo dočekali u živopisnim odorama i izvornim naoružanjem kliški uskoci.

Trećega dana učenici su upoznali Šibenik i jedinstvenu katedralu sv. Jakova te Sokolarski centar u šibenskoj Dubravi i upoznali se s centrom za brigu o pticama grabljivicama te njihovom zbrinjavanju i liječenju. Do završetka dana imali su vremena za sportske sadržaje i kupanje.

Posljednjeg dana obišli su Etnoland Dalmati i upoznali se s tradicijom i načinom života naših starih na tom kršnom kraju. Nakon ručka uslijedio je povratak, druženje u autobusu i u večernjim satima stigli su u naše Sesvete.

Priloženi dokumenti:
VIDEO-2021-11-24-10-30-39.mp4 (8.52 MB)