ČETVRTAŠI U KARLOVCU, GRADU NA ČETIRI RIJEKE

Autor: Gordana Grujić, 4. 10. 2021.

Četvrtaši su zadnji dan u mjesecu rujnu proveli na izletu u Karlovcu. Posjetili su Stari grad Dubovac te Aquaticu - slatkovodni akvarij.

U Starog gradu Dubovac imali su odličnog vodiča koji je dočarao prošlost zanimljive utvrde s tri polukružne kule i jednom četvrtastom kulom. Vidjeli su staro oružje, škrinje, veliki toaletni ormar za dame, prelijepe replike freski, staro zvono, kamine, portrete vlasnika, stare grbove, doznali više o slavnim obiteljima Frankopanima i Zrinskim.

U Aquatici su imali dvije aktivnosti, razgled akvarija uz stručno vodstvo te radionicu od izvora do ušća.

Upoznali su brojne riblje vrste slatkih i bočatih voda. Saznali su više i o brojnim endemima koje žive u našim vodama.

Na radionici su se upoznali s dijelovima rijeke te njezinim stanovnicima i hranidbenim odnosima u rijeci.

Četvrtaši su imali prekrasne trenutke. Bilo je zanimljivo u Starom gradu Dubovac, unatoč usponu brdom. Srećom nije padala kiša, pa su mogli uživati punim plućima u lijepoj šumi u podnožju dvorca.

U Aquatici su puno naučili, na radionici pažljivo slušali. Sve ekipe su uspješno posložile slike živog svijeta na gornjem, srednjem i donjem toku rijeke.

Četvrtaši naše škole pohvaljeni su za aktivno sudjelovanje, pametne komentare, odlično znanje i lijepo ponašanje!

Lijep pozdrav od učenika, učiteljica i asistentica četvrtih razreda!