SUSRET S KNJIŽEVNICOM EVELINOM RUDAN

Autor: Marina Rezo, 21. 12. 2010.

Dana 15. prosinca 2010. 2. d razred upoznao je na književnom susretu Evelinom Rudan. Ona je u Gradskoj knjižnici Sesvete predstavila svoju knjigu za djecu Kraljevićev san. Na pisanje za djecu potaknulo ju je, kako sama kaže, pričanje priča svojoj djeci. Oni su joj  znali sami zadati sastojke koje priča mora imati, a ona je morala izmisliti priču. Tako je nastala bajka o hrabrom i plemenitom Kraljeviću od Plavog Uvojka koji je izgubio svoj san. Odgovore na pitanja je li našao svoj san, kako je u svojoj potrazi pobijedio sedmoglavoga zmaja i tko su Srebrna Ukosnica, Modri Šešir, kraljica od Ružićastoga rupca, Zeleno Pero, vitez Čistoga Srca i princeza od Pospanih vjeđa naći ćete u ovoj bajci koju vam toplo preporučamo za ove zimske praznike.

Kornelija Dančević