PROJEKT HRVATSKI IZUMITELJI U 3.C RAZREDU

Autor: Gordana Grujić, 15. 11. 2021.

Učenici 3. c razreda 9. studenoga 2021. obilježili su Dan hrvatskih izumitelja kroz projektni dan. Toga dana istraživali smo što su to izumi,  koje su izume izumili Hrvati. Upoznali smo slavnog izumitelja Slavoljuba Penkalu i njegove izume po kojima je poznat i u svijetu, to su penkala, rotirajuća četkica za zube, termo boca… Možete li zamisliti svijet bez izuma?

A jeste li znali da su mnogi izumitelji upravo bila djeca u dobi od 11 do 15 godina kad su izumila svoju prvu stvar?

Ako vas zanima pogledajte emisiju Izumi, na linku https://juhuhu.hrt.hr/gledaj/2221/izumi.

Prisjetili smo se i omiljenog profesora Baltazar i njegovih čudesnih izuma te smo odgledali crtani film, Izumitelj cipela.

Na kraju smo i mi postali mali izumitelji i napravili nacrte za naše neobične strojeve te ih izložili na panou u razredu. Opisali smo čemu služi uređaj, od čega je napravljen i kako ga možemo koristiti.

Neki naši čudesni izumi su: Teleportal, Učko, Pokloner, Leteći romobil, Krakom, Rukopomagač, Čokoploča, Haljinoboj…

Na sajmu izuma odabrali smo izume koji su osvojili zlatnu, srebru i brončanu medalju.

Tko zna možda se i među nama krije neki budući slavni izumitelj.

Vaši izumitelji,  učenici 3 c i učiteljica Natalija