UČENICI 4. D OBILJEŽILI MJESEC HRVATSKE KNJIGE 2021.

Autor: Gordana Grujić, 15. 11. 2021.

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija koja promiče knjigu i čitanje.

Tema ovogodišnje manifestacije je Hrvatski autori u Godini čitanja , a  moto glasi  Ajmo Hrvati s knjigom! Čitatelje se želi potaknuti  da čitaju hrvatske autore, odnosno hrvatske knjige.

U goste nam je došla  knjižničarka, gospođa Diana Petrak. Pripovijedala nam je priču autorice Marine Flögel, O kraljici koja nije znala peći paprenjake i kralju koji nije umio svirati drombulje. Priča nam se jako svidjela, a i sami smo se okušali u pripovijedanju priče. Knjižničarka nam je donijela i recept za paprenjake  pa ćemo ga  iskušati.

I mi ćemo sigurno pročitati još koju knjigu nekog  hrvatskog autora.

Učenici 4. d razreda