POSJET KARITATIVNE SKUPINE SESTRAMA MAJKE TEREZIJE

Autor: Gordana Grujić, 18. 11. 2021.

Učenici Karitativne grupe naše škole zajedno s vjeroučiteljicom Vericom Knežić u subotu 13. studenog 2021. god. posjetili su sestre sv. Majke Terezije-Misionarke Ljubavi. Učenici su donijeli namirnice za korisnike pučke kuhinje u kojoj sestre pripremaju ručak za siromahe. Sestra Anđelka djeci je govorila o životu sv. Majke Terezije, o njihovom radu i djelovanju. Učenici su se vraćali kući sa jednim novim iskustvom, puni dojmova…

Fotografije i dojmove učenika pogledajte u nastavku!

Leona Šeatović 4.d-„Prvi puta sam posjetila pučku kuhinju. Tamo ima sedam sestara Majke Terezije iz različitih zemalja. Svakodnevno pripremaju ručak za stotinu siromaha. Sestra Anđelka nam je pričala o radu sv. Majke Terezije. Puno sam toga naučila, lijepo je činiti dobro…“

Lucijan Jajčanin 4.d-„Sretan sam što sam posjetio pučku kuhinju koju vode sestre Majke Terezije. Puno toga poučnoga nam je pričala sestra u njihovoj maloj lijepoj kapelici. Drago mi je da sam išao i sve to vidio i nešto novo naučio. Te sestre Majke Terezije su dobri anđeli za siromahe.“

Stipan Džalto 5.c-„Što da kažem, o ovoj našoj posjeti. Lijepo, poučno za život…Zato volim biti u Karitativnoj grupi, što činimo dobra djela i uvijek nešto novo naučimo.“

Nika Mari Kolić 4.d-„Kod sestara Majke Terezije posebno me se dojmilo kada je sestra Anđelka rekla da sestre pomažući siromasima pomažu Isusu koji u njima trpi. Sve mi je to bilo predivno. Učinila sam malo dobro djelo, i vraćala se kući sretna.“

Dominik Beljan 4.d-„Mene se posebno dojmilo kada nam je sestra Anđelka pričala kako je sv. Majka Terezija povijala rane ljudima koji su imali zaraznu bolest-gubu, a ona se nikada nije zarazila. To je pravo čudo, Bog je štitio sv. Majku Tereziju zato što je pomagala bolesnima. Zajedno sa sestrom Majke Terezije i našom vjeroučiteljicom Vericom pomolili smo se za sve nas i naše obitelji svetoj Majci Tereziji da nas čuva i štiti.“