GLAZBENI USPJEH UČENIKA ORENA MARJANOVIĆA 4.A

Autor: Gordana Grujić, 10. 12. 2021.

Međunarodno natjecanje puhača  u Varaždinu održavalo se u Glazbenoj školi Varaždin od  29. 11. do 8. 12. 2021. godine u kategorijama: tuba, trombon, klarinet, saksofon, oboa, fagot, truba, rog, eufonij i flauta.

Čast nam je da je i naša je škola imala svoga kandidata. Oren Marjanović, učenik 4. a razreda, polaznik je 3. razreda osnovne  Glazbene škole Pavla Markovca.

Pod vodstvom profesora- savjetnika Živka Koceva i u klavirskoj pratnji  Vlatke Peko Fureš, Oren je odsvirao dvije skladbe za trubu u A kategoriji (10 godina), Emile Lesieur: Perce- Neige i Julien Porret: 1ier Mini Concertino te osvojio drugu nagradu s 92.33 boda pred međunarodnim žirijem.

Varaždin Woodwind & Brass je natjecanje namijenjeno učenicima i studentima kategorije od A do F. Natjecatelji se natječu u šest, odnosno sedam kategorija prema starosti kandidata na dan natjecanja.

Natjecanje je osnovano s ciljem razvoja umjetničkoga talenta učenika i mladih glazbenika puhačke glazbe. Natjecanje je međunarodnoga karaktera te su ove godine natjecatelji pristigli iz  Austrije, Mađarske, Srbije, Slovenije ,Bosne i Hercegovine te cijele Hrvatske.

U razredu nam je nakon natjecanja Oren odsvirao dvije skladbe na trubi kojima se predstavio na ovom natjecanju.

Uživali smo u milozvucima trube.

Jako smo ponosni na glazbeni uspjeh i osvojenu srebrnu medalju našeg Orena!

Velike čestitke na uspjehu sa željama za još brojnim medaljama!

Bravo Orene!