KNJIŽEVNI SUSRET

Autor: Gordana Grujić, 20. 12. 2021.

U petak, 17.12. , učenici 4.d bili su  na književnom susretu sa spisateljicom Sanjom  Lovrenčić u Knjižnici Selčina.

Na sate dodatne nastave iz Hrvatskog jezika učenici su dolazili u Knjižnicu Selčina.

Knjižničarka, gospođa Dunja Gašljević, nam je pripremala  različite priče hrvatskih književnika za djecu. Najviše smo se bavili pričama koje je  sakupila i obradila  spisateljica Sanja Lovrenčić.  Neke je priče pretočila u igrokaze.

Mi smo uvježbali i izveli spisateljici  igrokaz Tri najljepša cvijeta. U opuštenom razgovoru sa spisateljicom saznali smo o čemu  voli pisati, što ju potiče na pisanje, zašto je važno pisati i čitati, koje su joj knjige najdraže...

Potaknuti njezinim pričama  i mi smo maštali i  stvarali nove priče. Pokazali smo da volimo čitati  i pisati.

Veselimo se svakom odlasku u knjižnicu.

Učenici i učiteljica 4. d   razreda