ČETVRTAŠI U KAZALIŠTU ŽAR PTICA

Autor: Marina Rezo, 11. 2. 2011.

Svi četvrti razredi, u ponedjeljak 14. veljače 2011.,  u pratnji svojih učiteljica idu u kazalište Žar ptica gledati predstavu Družba Pere Kvržice.

U GK Žar ptica, nakon održane audicije, započele su probe nove predstave DRUŽBA PERE KVRŽICE. Ovaj antologijski romana Mate Lovraka, dramatizirao je i na scenu će postaviti popularni redatelj Oliver FRLJIĆ, koji se pored brojnih uspješnih režija u Hrvatskoj i široj regiji, u kazalištu Žar ptica 2008. godine proslavio hit predstavom STRAH U ULICI LIPA.
Novom režijom Frljić potvrđuje da na sceni voli iščitavati klasike dječje književnosti, dok 30 mladih glumaca, koji su se odazvali na audiciju pokazuju da su željni raditi s redateljem osebujnog i specifičnog kazališnog pristupa i to u Žar ptici, jednom od najproduktivnijih zagrebačkih kazališta s više od 300 izvedbi godišnje.