Projekt Razigrane ruke - dramska radionica s ciljem afirmiranja kulture i jezika gluhih

Autor: Marina Rezo, 14. 2. 2011.

Projekt Razigrane ruke – dramska radionica s ciljem afirmiranja kulture i jezika gluhih

U projektu sudjeluju:

Međunarodni centar za usluge u kulturi(organizator radionice)

Osnovna škola Luka Sesvete(domaćin radionice)

Centar za odgoj i obrazovanje Slava Raškaj Zagreb(domaćin prezentacije radionice)

Djeci šestih razreda Osnovne škole Luka Sesvete približiti će se svijet gluhih i znakovni jezik na peterodnevnoj dramskoj radionici. Kroz dramske igre i improvizacije, a uz pomoć stručnog vodstva, napravit će se kratka predstava koja će se prezentirati 18. veljače 2011. u Centru za odgoj i obrazovanje Slava Raškaj u Zagrebu.

Cilj projekta je upoznavanje svijeta i jezika gluhih. U projekt su uključena djeca bez oštećenja i sa oštećenjem sluha.

Projekt je podijeljen je u tri faze:

1. Uvod u znakovni jezik, svijet i kulturu gluhih kroz igru

2. Dramska radionica igre, improvizacije i stvaranje predstave

3. Prezentacija radionice

U projektu sudjeluju Morana Dolenc, dipl. lutkarica i suradnica za kazališne programe MCUK-a, Ivana Dužanec, odgajateljica predškolske djece sa znanjem znakovnog jezika, Dina Đuka, dipl. glumica-lutkarica i prof. Petra Ježutković, učiteljica hrvatskog jezika i voditeljica dramske grupe Osnovne škole Luka.

Radionica će se održati od 14. do 18. veljače 2011. u Osnovnoj školi Luka u Sesvetama, a prezentacija radionice će biti u Centru za odgoj i obrazovanje Slava Raškaj u Zagrebu.

Petra Ježutković,  prof.