Peti na petom festivalu matematike u Puli

Autor: Barbara Altabas, 18. 4. 2011.

Ekipa naše škole sudjelovala je na ekipnom natjecanju iz matematike u Puli i osvojila 5. mjesto u konkurenciji 50 ekipa.

To je otvoreno ekipno natjecanje iz matematike za osnovnu i srednju školu na kojem sudjeluju učenici iz cijele Hrvatske. Organizira se u dvije razine, OMEGA ( za učenike sedmih i osmih razreda ) i OMIKRON ( za učenike šestih i petih razreda ).

Naši učenici sudjelovali su u razini Omega. U konkurenciji je bilo 50 ekipa.

Naša ekipa koja se sastojala od ovih učenika:

1. Filip Martinović ( 8.a )
  2. Mario Kalac        ( 8.a )
  3. Nikola Buhiniček (7.c )
  4. Zvonimir Mlinarić ( 7.d )

osvojila je visoko  PETO mjesto sa 645 bodova od ukupno 900.

Važno je napomenuti da su bili najbolja ekipa osnovne škole , jer su ispred njih bile tri ekipe Centra izvrsnosti Varaždin i jedna ekipa ″E″ UČIONICA iz Rijeke, koje sudjeluju sa učenicima koji su osvojili visoka mjesta na državnoj i županijskoj razini natjecanja.

Uz  rješavanje zadataka , učenici su sudjelovali na prezentaciji projekata iz matematike i družili se sa svojim vršnjacima.

VELIKA ČESTITKA NAŠIM DEČKIMA  I VELIKO HVALA NAŠOJ RAVNATELJICI KOJA JE PODRŽALA OVO NATJECANJE!