UČENICI RAZREDNE NASTAVE NA DANU SPORTA

Autor: Natalija Damjanović, 25. 4. 2024.

I ove su godine učenici razredne nastave obilježili Dan sporta, a cilj obilježavanja je poticanje učenika na kretanje i ukazivanje na važnost tjelovježbe u čovjekovom životu.  Naša ga škola tradicionalno obilježava dugi niz godina. Ove smo ga godine obilježili u srijedu, 24. travnja, od 8.00 do 10.00 sati. Sportski dan su učenici proveli u raznim sportskim aktivnostima: prvi i drugi razredi pokazali su kako dan započeti tjelovježbom uz glazbu, a nastavili su vježbanjem na kružnom poligonu. Hol škole postao je veliko vježbalište, a među učenicima vladalo je sportsko raspoloženje.

Učenici trećih i četvrtih razreda sudjelovali su u međurazrednoj igri Graničara, te igri križić - kružić. Bilo je tu smijeha, ljutnje, zabave, ali i pravog sportskog navijanja.

Naši učenici su na Danu sporta pokazali da osim što je sport važan za tjelesni i i emocionalni razvoj djeteta, sport je i način života, a djeca kroz bavljenje sportom od najranije dobi razvijaju spretnost, koordinaciju, samostalnost, odgovornost i koncentraciju.

Čestitamo svim učenicima koji su došli na Dan sporta i sudjelovali u sportskim igrama.

1. razredi

2. razredi