Drugaši u Muzeju Prigorja i Knjižnici Sesvete

Autor: Željka Martan Buhin, 7. 10. 2011.

U srijedu, 5. listopada 2011. učenici 2. a i 2. b razreda posjetili su Muzej Prigorja i Knjižnicu Sesvete. Učenike su pratile učiteljice Arijana Piškulić Marjanović i Jasminka Pizzitola, te školska pedagoginja Iva Petric.

Učenici su u muzeju, kroz stručno vodstvo i izložbu  plakata, upoznali  konzervatorsko restauratorsku djelatnost. Prof. Dubravka Habuš Skendžić, viši konzervator restaurator učenicima je na primjeren i zanimljiv način opisala što  je sve posao restauratora. Učenici su imali priliku vidjeti kako izgledaju predmeti prije i poslije restauratorskog zahvata.

Oko 10:00  sati učenici su se uputili u Knjižnicu Sesvete. Tamo ih je dočekala ljubazna teta Dunja koja je za njihov posjet pripremila Grimmovu bajku "Začarani princ". U uvodnom dijelu podsjetila je učenike na glavne elemente bajki:  nestvarne likove i događaje, čarolije, sretan završetak i pouku. Prigodnom glazbom, jastucima, naslonjačima, velikim lutkama kralja, kraljice i prigušenim svjetlom knjižničarka je stvorila bajkovitu atmosferu. Kao dodatna motivacija poslužili su kostimi glavnih likova pripremljeni za učenike. Učenici su glumili te uz tetino čitanje bajke interaktivno sudjelovali u njezinoj dramatizaciji. Slušali smo, gledali, glumili, doživjeli bajku s više osjetila.

Poslije smo učenici razgovarali o bajci. Uočili glavne i sporedne likove, njihove osobine te stvarne i nestvarne događaje. S lakoćom su došli do pouke. Na kraju posjeta zahvalili  su se na zanimljivo provedenom jutru i dogovorili skori susret.

Oko 11: 30 učenici su se vratili ugodno umorni u našu školu.