Svjetski dan životinja

Autor: Željka Martan Buhin, 14. 10. 2011.

U utorak, 4. listopada 2011. 2. b razred ugostio je neobične goste. Taj dan  smo  razgovarali o zaštiti životinja jer je bio Svjetski dan životinja. Vrhunac dana bio je posjet učiteljice Barbare Jajčanin koja je na školsku livadu došla u pratnji svoja dva psa.

Bili smo jako uzbuđeni. Neki učenici su prilazili bez straha, međutim nekoliko je učenika koji su s nepovjerenjem gledali u pse. Učiteljica Barbara pričala nam je o tome kako se brine za svoje kućne ljubimce, koliko su stari, kako su mlađeg psa udomili, iako nisu ništa znali o njemu. Na kraju im se stostruko vratilo jer se radi o iznimno dragom psu. Zapitkivali smo razna zanimljiva pitanja.

Naučili smo da u brigu o kućnom ljubimcu spada i redovno cijepljenje, odlazak veterinaru u slučaju bolesti, redovno šišanje kod frizera za pse, kupanje, izvođenje na šetnje. Psi uzvraćaju pažnju i brigu svojom vjernošću i odanošću.

Naučili smo da kad se bojimo psa da ne smijemo trčati, nego mirno stati da nas pas onjuši. Nikako ne gledati nepoznatu psu u oči jer će misliti da ga izazivaš. Ne prilaziti nepoznatim psima . Poslije diranja psa potrebno oprati ruke, te se mora redovito usisavati stan zbog dlaka.

Psi su na kraju bili  jako umorni. Nešto od  našeg draganja i diranja a nešto od ranojesenskog toplog sunca i šetnje s vlasnicom.Uputili su se svome domu jer su im se jezici od žeđi skoro isplazili do poda. Dogovorili smo skori susret.

Veliko hvala učiteljici Barbari! Jako si nas razveselila.