Projekt jabuka - savijača tete Višnje

Autor: Željka Martan Buhin, 21. 10. 2011.

U utorak, 18. listopada 2011. u posjet nam je došla teta Vesna, mama naše učenice Karle Galešić. Odazvala se  pozivu kako bi nam pokazala i s nama napravila savijaču od jabuka u sklopu završetka projekta jabuke.

Svatko je donio jednu jabuku i ribež. Marljivo smo gulili, ribali i pomagali u svemu što je trebalo. Teta Vesna je sama razvukla koru za savijaču. Kora je bila tako velika da je prekrila tri školske klupe. Oguljene i ocijeđene jabuke pošećerili smo te dodali malo cimeta i zrnce ljubavi. Stavili smo  smjesu na uljem namazane kore. Kore smo savijali te su nastale male savijače nalik debljim palačinkama. Školom su se širili miomirisi jabuka i cimeta. Susretljive tete kuharice stavile su pripremljene savijače u već prethodno zagrijanu pećnicu. Nakon ručka pojeli smo u slast prefine „štrudle“.

Veliko hvala mami Vesni Galešić!

Priloženi dokumenti:
slika.jpg (469.04 KB)