Sloga u 2. b

Autor: Željka Martan Buhin, 9. 11. 2011.

U ponedjeljak,  7. studenoga, 2. b razred ugostio je gospođu Željku Rupčić, mamu naše učenice Petre. Petrina mama pripremila je interaktivnu radionicu na temu "sloga".

Razgovarali smo što je sloga, kada smo u školi bili složni, kada nismo bili složni, zašto je sloga važna, što smo zajedno složno napravili. Sjetili smo se da smo se prvi put složili oko razrednih pravila, zatim kako smo složno smislili razredni pozdrav u prvom razredu i još puno primjera sloge, ali i nesloge. Pričali smo o književnim djelima gdje se spominje sloga. Sjetili smo se priče Djed i repa i kako djed sam ne bi uspio iščupati repu, ali uz pomoć je to bilo moguće. Zaključili smo da smo jači ako udružimo snage, da se sve može.Teta Željka nam je jačinu sloge slikovito pokazala na primjeru suhih grana.U ruci je imala puno grančica. Svaka grančica je netko od nas u razredu. Puno grana zajedno nismo mogli slomiti, ali jednu, dvije, tri smo uspjeli vrlo lako prepoloviti.

Na kraju smo zapjevali Himnu zadrugara i zaplesali složno u vlakiću 2.b.

U budućnosti ćemo zasigurno trebati puno sloge kako bi nam boravak i učenje u školi bili još uspješniji. Jedan od prvih koraka je ispunjavanje albuma Pustinje i stepe sličicama životinja koje zajednički ispunjavamo.

Puno hvala gospođi Željki Rupčić na dragocjenu vremenu i trudu!

Priloženi dokumenti:
sloga_(11).jpg (469.00 KB)