2. b u posjetu ljekarni u Domu zdravlja

Autor: Željka Martan Buhin, 29. 2. 2012.

U utorak, 28 veljače 2012., 2.b razred je s učiteljicama Želimirom, Jasminkom i Mirjam prošetao do ljekarne u Domu zdravlja Sesvete.

Bilo je to posebno iskustvo. Posjet nam je organizirala gospođa Ječmenjak, mama našeg učenika Josipa Ječmenjaka. Ušavši u ljekarnu zapuhnuo nas je poseban miris lijekova. Vidjeli smo prepune police različitih lijekova.Teta apotekarka nas je pozvala u prostorije iza gdje se nalazi mali laboratorij. Tu  ljekarnici spravljaju lijekove, sirupe, kremice, losione. Vidjeli smo uredno posložene staklenke s raznim prašcima, menzure, plastične bočice, kutijice i naljepnice koje se lijepe na gotov pripravak. Ljekarnici su kao čarobnjaci koji proizvode i daju napitke za bolje zdravlje i dugovječniji život. Bili smo i počašćeni. Iz velike plastične menzure teta apotekarka nam je natočila jako čistu vodu, tj. destiliranu vodu. Pili smo iz plastičnih čašica koje služe kao mjerice za sirupe.

Naučili smo što znači znak zmije i žezla te kako se u ljekarni kupuju gotovi lijekovi, ali i spravljaju novi. Ako želiš biti ljekarnik moraš završiti Farmaceutski fakultet. Otkrili smo zašto zdravstveni djelatnici nose bijelu kutu. Bilo je jako poučno i zanimljivo. Hvala djelatnicama ljekarne, magistricama farmacije.

Učiteljica Jasminka Pizzitola

Priloženi dokumenti: