Zbor mladih Čarobna frula u OŠ Luka

Autor: Željka Martan Buhin, 7. 5. 2012.

U srijedu, 9. svibnja u 18:20 sati u našoj će školi nastupiti zbor mladih Čarobna frula. Pozivamo sve zainteresirane učenike i roditelje na koncert kojim ćemo, uz prigodni pano u našoj školi, obilježiti Dan Europe.

Hrvatsko glazbeno društvo ČAROBNA FRULA je neprofitna udruga koja pomaže nadarenoj djeci i mladima u razvitku njihovih umjetničkih sposobnosti. Osnovao ju je prof. Marijan Milić 1992. u Zagrebu.

Rezultat devetnaestogodišnjeg rada društva je 380 koncerata, 120 nastupa u radijskim i televizijskim emisijama te 20 putovanja u inozemstvo.

Od 2000. godine do danas osvojili su 29 nagrada na međunarodnim zborskim natjecanjima, 2 zlatne, 19 srebrnih i 8 brončanih.

Zborovi Čarobne frule njeguju raznovrstan glazbeni repertoar koji uključuje klasičnu, narodnu, duhovnu, popularnu i jazz glazbu.