Geodeta u 3.b

Autor: Željka Martan Buhin, 24. 10. 2012.

U ponedjeljak, 21. listopada, posjetio nas je gospodin Željko Đumić, tata naše učenice iz razreda, Lucije Đumić. Prošle školske godine gospodin nas je informirao o osnovama svoga zanimanja, a sada u trećem razredu došao je pomoći nam u boljem razumijevanju temeljnih pojmova vezanih uz plan mjesta i zemljovid.

Ponovili smo što znamo, a Lucijin tata nam je i proširio znanja bolje nam objasnivši o slojnicama, reljefu, izradi karata, mjerilu, tumaču znakova ili legendi, simbolima, bojama na karti. Sve smo upijali, a lampice u našim moždanim stanicama su sve odjednom aha efektom upalile i zablještale kvalitetnijim znanjem.

Cijenjeni gost se i ovaj put izvrsno pripremio. Donio je zanimljiv radni materijal. Najzanimljivija nam je bila slika naše škole iz zraka. U dobro raspoređenim aktivnostima razgovora, predavanja, proučavanja radnog materijala te završnim zaključcima držao je našu motivaciju do samog kraja.

Zahvaljujemo gospodinu Đumiću na gostovanju!

Učiteljica Jasminka Pizzitala

Priloženi dokumenti: