Petaši kod sestara Majke Terezije

Autor: Željka Martan Buhin, 23. 11. 2012.

U subotu, 17. studenog 2012. učenici petih razreda  zajedno s vjeroučiteljicom Vericom Knežić posjetili su sestre Majke Terezije.

Sestre Majke Terezije posvetile su svoj život Bogu služeći najsiromašnijima pa drže pučku kuhinju u kojoj se svakodnevno hrani 150 do 200 siromaha.

Dojmovi učenika:

Vratila sam se puna dojmova. Upoznala sam prave anđele na Zemlji. Da, te sestre su baš poput anđela. Brinu se o tako puno ljudi, o beskućnicima koji dolaze na ručak. Na ručak ne dolaze samo kršćani, nego i ljudi druge vjere, ateisti, a sestre ih sve prihvaćaju.

Anita Marić, 5. c

Kada nam je sestra Majke Terezije pričala o životu sestara, u očima joj se vidio veliki sjaj i dobrota. Rekla nam je da one nastoje živjeti siromašno kako bi mogle bolje razumjeti siromahe.

Franjo Čuljak, 5. c

Posebno sam zapamtila kada je sestra rekla da Bog voli svakoga čovjeka, a one se trude tu Božju ljubav pokazati najsiromašnijima, Odlučila sam da ću, kada odrastem, i sama pomagati siromašnima.

Klara Čurković, 5. c

Svidjela mi se njihova kapelica, koja je tako skromna, uredna i topla. Drago mi je što postoji kuća u kojoj siromasi mogu dobiti topli ručak i lijepu riječ.

Gabrijel Budimir, 5. d

Sve mi se svidjelo, volio bih ih ponovno posjetiti. Te su sestre dobri anđeli i susret će mi ostati u trajnom sjećanju.

Tin Savić, 5. d