Projekt Škole za Afriku - likovna radionica trećaša

Autor: Željka Martan Buhin, 30. 11. 2012.

U četvrtak, 22. studenoga 2012. u 16:30 održan je roditeljski sastanak 3. b razreda nakon kojeg je uslijedila likovna radionica.

Na radionicu su došli roditelji, učiteljica i učenici 3. b razreda. Radionica je bila  u našoj učionici broj 17 u prizemlju. Po ranijem dogovoru svi smo donijeli potrebne stvari za rad. Tu su bile: škare, ljepilo, špaga, teglice, sprejevi, božićne salvete, gliteri, gel olovke, perlice. Svi smo se organizirali po stolovima u grupe i primili posla. Djeca su izrezivala detalje, ljepila, ukrašavala i pomagala roditeljima. Ruke su bile pune ljepila, glitera, a radost i smiješak na svim licima. Učiteljica je obilazila sve grupice i nudila im ljepilo i već ranije pripremljene prazne čestitke. Roditeljima je ponudila kavu. Svi smo bili marljivi, a na jednom stolu slagali su se gotovi radovi. Sve što smo napravili bit će na prodajnoj izložbi u prosincu. Prikupljeni novac od prodaje ide za pomoć djeci Etiopije.

Izvješće s likovne radionice

Detalj koji me očarao je što smo brzo radili da što više napravimo i tako zaradimo više novca. Najbolji rad  mi je rad jedne mame koja je na podu radila i napravila s djecom prekrasan adventski aranžman, te jedna prekrasna teglica omotana špagom.

Ovu radionicu ću pamtiti po marljivosti i dobro organiziranom susretu učiteljice, nas djece i roditelja. Najviše me veseli spoznaja da će naš dio truda završiti kod siromašne djece Etiopije.

Tin Tikvić, 3. B

Prije nekoliko dana, točnije 22. studenoga 2012. u 3. b se odvila likovna radionica. Okupili smo se oko 17:00 sati, nakon roditeljskoga sastanka.

Pozvani su bili učenici 3.b, roditelji, braća i sestre. To se događalo u školi u učionici broj 17. Radili smo božićne ukrase, čestitke, teglice i mnogo drugih ukrasnih stvari. Svatko je donio ponešto i tako smo radili. Svi smo se trudili kako bi pomogli gladnoj djeci Etiopije. Najljepše mi je bilo kad sam s Leonovom obitelji radila adventski vijenac. Posebno je bilo to da smo se svi lijepo zabavljali.

Radionicu ću pamtiti po mojim zlatnim rukama.

Petra Rupčić, 3. B

Dana 22. 11. 2012. održana je likovna radionica. Roditelji i učenici 3.b izrađivali su božićne čestitke i ukrase.

Radionica je napravljena u našoj učionici 17. Uz pomoć vrijednih ruku i donesenog materijala izrađeni su prelijepi radovi. Oni će se prodavati na izložbi, a prilog ide za potrebe djece u Etiopiji. Pogled na prepun stol lijepo izrađenih radova mamio je osmijeh na lica svih prisutnih.

Složnost, brzina i spretnost roditelja i djece dok su nastajali radovi zauvijek će mi  ostati u sjećanju.

Karla Galešić, 3.b