3. b u Knjižnici Selčina

Autor: Željka Martan Buhin, 30. 11. 2012.

U petak, 23. studenoga 3. b je posjetio Gradsku knjižnicu Selčina.

Odlučili smo da ćemo lektiru J.M. Barrie, Petar Pan odraditi negdje drugdje, van naše učionice.

Mi smo stari znanci s tetom Keti, koja nas je i ovaj put ugodno iznenadila. Razgovarali smo o pročitanoj lektiri. Shvatili smo da se prijevodi u knjigama razlikuju pa se tako recimo u našoj pročitanoj novoj knjizi iz školske knjižnice, otok tj. zemlja gdje živi Petar Pan i izgubljeni dječaci zove Snokraj, a u drugim knjigama je Nigdjezemska ili Nedođija. Pričali smo o likovima, okarakterizirali ih, o brojnim pustolovinama. Pričajući o Indijancima, vilama, gusarima, teta nam je proširila znanje pokazavši nam prekrasne knjige o njima. Dječacima se naročito dopala knjiga Pirati iz koje je ispao trodimenzionalni brod, te kada je teta čitala dijelove iz iste knjige. Npr. što pirati jedu, što rade…Djevojčice su uživale listajući knjige o vilama, te enciklopedija o fantastičnim bićima. Zaključili smo da knjiga Petar Pan napisana kako bi potakla djecu na ono što im jako dobro ide, a to je maštati, maštati i maštati.

Kada nam  je lijepo vrijeme uvijek brzo proleti. Bili smo aktivni i dobri, pa nam je teta dozvolila da malo razgledamo i pronjuškamo po policama i knjižnici. Zahvalili smo se na gostoprimstvu i dogovorili se za novi susret.

Sada samo u iščekivanju edukativne radionice o psima u istom prostoru.

Hvala gospođi Keti na ugodnim trenutcima.

učiteljica Jasminka Pizzitola