3. d u Knjižnici Sesvete

Autor: Željka Martan Buhin, 5. 12. 2012.

Krajem studenog, Mjeseca hrvatske knjige, učenici 3.d razreda Osnovne škole Luka u pratnji svoje učiteljice Zdravke Hladki posjetili su Knjižnicu Sesvete i poslušali pripremljeno pradavanje Priča iz Bakića Branke Romaj Seissel.

Baš kao što se djeca okupe oko svojih baka i djedova i otvorenih ustiju slušaju priče iz davnih vremena, tako su i naši učenici kao omamljeni slušali priče o podravskom selu Bakiću, seoskom mlinu, školi, učitelju... Baka Branka dočarala im je i riječima i fotografijama i mirisom upaljenog petroleja način na koji su djeca tada učila. Na opće čuđenje pokazala im je pločice koje su koristili umjesto bilježnica. „Pa kako Vam je učitelj onda pregledao bilježnice?“, upitala je jedna djevojčica izražavajući tako nevjericu koja se odražavala na licima njezinih prijatelja iz razreda. Pričala im je o učitelju koji je svirao nekoliko instrumenata, svaku nastavnu jedinicu oplemenjivao pjesmom, vodio preko dvadesetak zborova, često vodio djecu na izlete i planinarenje. Učenici su pitali, baka je odgovarala. Saznali su mnogo i o životu bake Branke i o životu u staro doba koje im je teško čak i zamisliti. Na kraju susreta, ne bi baka bila baka, da ne počasti svoju malu publiku bakinim kolačima. Omamljeni duhom prošlosti, učenici su u vraćeni u stvarnost na radionici izrade božićnih čestitki gdje su pokazali svoj trud, maštovitost i originalnost.

Iz knjižnice smo izašli s osmijehom na licima i obećanjem da ćemo doći opet.

učiteljica Zdravka Hladki

Priloženi dokumenti: