Svačije je pravo živjeti

Autor: Barbara Altabas, 20. 11. 2009.

U mjesecu listopadu Gradski ured za odgoj i obrazovanje raspisao je natječaj za literarne radove na temu Svačije je pravo živjeti.

Svačije je pravo živjeti

Život je lijep

Zaista, život je prekrasan!

Samo pomisli čovječe,

što ti je sve život dao.

Ljubav, obitelj, sreću, nadu,

najveća bogatstva

koja su tvoje srce ispunila.

Sudbina ponekad igra

suviše okrutnu igru.

Ostavlja za sobom jad i bol.

Za onima koji nas ostave,

samo slike ostanu, toplina,

uspomena

neizbrisiv trag u srcu.

Katarina Bačan, 8. c

U mjesecu listopadu Gradski ured za odgoj i obrazovanje raspisao je natječaj za literarne radove na temu Svačije je pravo živjeti povodom sjećanja na tragično preminulog mladića Luku Ritza. U natjecanju su mogli sudjelovati učenici sedmih i osmih razreda osnovnih škola i učenici svih srednjih škola.

Između brojnih radova odabrana su četiri rada kao vrlo uspješna, jedan od tih radova je i rad naše učenice Katarine Bačan iz 8. c.

Katarina je imala čast svoju pjesmu Život je lijep pročitati na koncertu održanom 14. studenog na Trgu bana Josipa Jelačića. Katarina je svojom pjesmom poručila: Život je lijep, život trebamo ljubiti, a ne mrziti, nasilje je zlo i protiv nasilja se trebamo boriti.