Pisma sv. Nikoli

Autor: Barbara Altabas, 1. 12. 2009.

Učenici 4. c razreda pisali su pisma sv. Nikoli. Pročitajte njihove zanimljive radove.

Dragi sv. Nikola!

Strašno jako me zanima jesi li dobro i što radiš. Sigurno cijeli razred misli da imaš puno posla. I ja mislim da se umaraš od rada. Mislim da će djeca dobiti puno poklona od tebe, a ne od Krampusa.

Od tebe želim da mi doneseš rukavice i slatkiše. Rukavice želim da se na Božić mogu grudati ili sanjkati, a slatkiše da mogu zasladiti dane. Ja mislim da sam zaslužio poklone jer pomažem mami. Još želim da doneseš puno poklona djeci svijeta jer i ona imaju pravo na poklone i želje.

Mislim da ću dobiti željene poklone, a želim i da dobiješ ovo pismo. Još želim da budeš dobro kada vidiš dječja lica kako se smiješe!

Tvoj

Matija

Dragi sv. Nikola!

Što ti uopće radiš na taj dan? Je li ti teško darovati  toliko djece?Koliko ćeš ih darovati ili posjetiti ove godine? Je li moraš imati motor ili najbrži auto da to sve stigneš  i hoće li Krampus i ove godine ići s tobom?

Bio bih ti zahvalan da Krampusa ovaj put ostaviš doma da gleda TV-programe i isto tako ako bi mi mogao donijeti igru NE BUDI TATU. Mislim da sm ju zaslužio time što sam slušao mamu, tatu i brata, a kad sam bio kod bake i nju sam slušao, Ja bih za djecu svijeta zaželio; za one napuštene mamu i tatu,a za siromašne hranu i novac.

Sv. Nikola ja te puno pozdravljam!Jako bih volio da ispuniš ove napisane želje. Sretno ti u darivanju!

Tvoj Antonio!

Dragi sv. Nikola!

Kako si? Što radiš? Imaš li puno posla?Koliko ćeš darovati djeci?

Ja bih želio da mi dođe baka Ratka zato što ju jako volim. Mislim da sam zaslužio želju zato što mislim da sm dobar.

Hvala! Mislim da ćeš doći.

Tvoj Fran!

Dragi sv. Nikola!

Kako si? Što radiš? Koliko ćeš djece darivati? Kako je Krampus?

Želim da mi, ako možeš, doneseš lego kocke. Ja ih želim zato što ih nemam,a jako bi ih želio. Mislim da sam ih zaslužio zato što sam u školi bio dobar i slušao sam učiteljicu.

Hvala ti sv. Nikola i molim te da mi ispuniš  žalju!

Tvoj

Jurica

Dragi  sv. Nikola!

Kako si? Što radiš? Koliko ćeš djece darivati? Zanima me imaš li puno posla? Ako imaš puno posla, malo ti odmora neće škoditi!

Ako budeš dolazio k meni, molim te, donesi mi novu pernicu jer mi pernica treba za školu. Mislim da sam to zaslužila jer sam ove godine slušala roditelje, starije i učiteljicu. Željela sam ti reći da imam još jednu želju. Ta želja odnosi se na siromašne kojim možeš pokloniti odjeću jer je nemaju, a tvoj poklon bi ih jako  obradovao.

Dragi sv. Nikola, hvala ti što ćeš mo ostvariti ove želje koje sam zaželjela. Nadam se da ćeš biti dobro!

Pozdrav od

Gabriele!

Dragi sv. Nikola!

Kako si? Imaš li puno posla oko darova? Hoćeš li darovati puno ili malo djece?

Volio bih da mi doneseš biciklističke rukavice za break dance i je li bi te rukavice mogle imati sklisku podlogu da se mogu vrtiti na ruci?Zaslužio sam i jednu šibu jer baš i nisam bio dobar ove godine. Volio bih da siromašnoj djeci daruješ ljubav, a djeci koja imaju novaca dar koji žele.

Ako primiš ovo pismo htio bih ti zahvaliti i želim ti da se dobro provedeš.

Puno pozdrava od Marka Antonia Igrca!

Dragi sv. Nikola!

Kako si, što radiš? Imaš li mnogo posla u vezi darova?Sigurno imaš. No koliko je bilo dobre djece ove godine koja bi zaslužila poklon ove godine?

Ja bih te molio da mi doneseš jednu od znanstvenih kutija. To je kutija u kojoj se iskopavaju dinosauri ili se nešto drugo izrađuje. Nešto slično kao uradi sam. To želim jer volim izrađivati, a to sam zaqslužio zato što sam bio dobar u školi i kod kuće. No, nemojmo samo o meni. Želio bih da sva djeca na svijetu imaju dom i ljubav svojih roditelja. Isto tako želim da djeci u Africi počne padati kiša kako ne bi bili žedni i da imaju hrane, a ne da gladuju.

Hvala ti što ćeš svratiti, ali šteta da ne možemo popričati. Vidimo se sljedeće godine!

Filip Sente

¸

Dragi sv.  Nikola!

Kako si? Što radiš? Sigurno sada imaš puno posla i primaš puno pisama. Koliko ćeš djece darivati? Hoćeš li više djece darovati ili će Krampus u čizme šibe stavljati? Nadam se da ćeš ti imati više posla!

Ja bih za blagdan Sv. Nikole htjela legiće, domine ili Pogodi tko? ekstra. Pa legiće želim što ih mogu i sagati i rušiti kao domino. Domine zato što ih volim slagati i rušiti, Pogodi tko?ekstra zato što to mogu igrati s bilo kim u obitelji i ta je igra zanimljiva.Ove sam godine puno pomagala mami i tati i bila sam dobra. Želim da sva djeca na svijetu ne budu ni žedna ni gladna.

Hvala ti unaprijed!

P.S. Malo mi još u čizmu stavi čokolade.

Bok!

Bruna