Hlapićev 100. rođendan

Autor: Željka Martan Buhin, 2. 5. 2013.

Početkom lipnja 2013. navršit će se sto godina od prvog objavljivanja dječjeg romana  Čudnovate  zgode šegrta Hlapića književnice Ivane Brlić Mažuranić. U obilježavanju 100. Hlapićevog rođendana sudjelovao je i 3. d razred.

U mjesecu travnju uživali su u čitanju romana te oslikavanju njima zanimljivih likova i događaja iz romana. 29. 4. 2012. održan je sat lektire u Gradskoj  knjižnici  Selčina u kojoj će biti izloženi likovni  radovi učenika. Na vrlo zanimljiv način  knjižničarka gospođa  Keti  uvela nas je  u svijet dobrote, hrabrosti, plemenitosti i mudrosti koju je imao Hlapić. Putem kviza  pokazali smo što znamo o malom šegrtu.  Iznenadile su nas i razveselile učenice IV. razreda koje su izvele prigodan igrokaz.

Učenici  3. d razreda

Priloženi dokumenti: