Najljepša bajka Luke

Autor: Barbara Altabas, 18. 12. 2009.

Natječaj je završio! Najljepša bajka je izabrana!

Na natječaj je pristiglo 10 bajki. Bilo je teško odlučiti o najboljem uratku jer neke bajke su bile sastavljene od više poznatih bajki, dok su nekima opet nedostajali neki elementi bajke.

Svakoj bajki je bio dodijeljen broj te se nije znalo koji učenik je napisao koju bajku. Imena učenika koji su napisali bajke bili su u zatvorenoj omotnici.
Svaka bajka je bila ocjenjena ocjenom od 1 do 5 od strane svakog člana povjerenstva (ravnateljica Marina Sabolović, prof. hrvatskog jezika Petra Ježutković, prof. hrvatskog jezika Dunja Živković, učiteljica razredne nastave Đurđa Baković i psiholog Damir Oštarčević). Kada su zapisane ocjene i zbrojeni bodovi, pogledali su se i rezultati ankete na Internetu te dodijelili još dodatni bodovi.
Prema Internet anketi najviše glasova dobila je bajka broj 8 (Božićno drvce) 66,5% glasova, dok je bajka broj 3 (Vilenjačke cipelice) dobila 28,4%, te bajka broj 6 (Čarobni štapić) 3,6% glasova.
Nakon što su se zbrojili svi bodovi, napravljena je rang lista prema kojoj su odlučena prva tri mjesta.

3. mjesto dijele tri bajke: „Nestašni Zoki“ Marije Došlić (6.e)
                                      „Gnjavatorska ljubav“ Lucije Tomić (4.d)
                                      „Čarobni štapić“ Stjepana Gela (6.e)

2. mjesto: „Vilenjačke cipelice“ Tamare Knezović (6.d)

1. mjesto: „Božićno drvce“ Lucije Jelić (6.d)

Svečana dodjela nagrada bit će 22.12.2009. (srijeda) na božićnoj priredbi.
Čestitamo svim dobitnicima, te zahvaljujemo svim natjecateljima s nadom da će se uključiti i na još neki natječaj naše škole.

Nagrađene bajke pročitajte na našim stranicama!