Zagrebački energetski tjedan u 3. d

Autor: Željka Martan Buhin, 3. 6. 2013.

U petak, 24. svibnja obilježili smo Zagrebački energetski tjedan predavanjem i radionicom  o obnovljivim izvorima energije, očuvanju okoliša i zbrinjavanju otpada koju su nam održali članovi  udruge SUPEUS-a, mladi studenti koji se bave promicanjem energetske učinkovitosti.

Što je energija? Odakle dolazi? Kakva može biti? Koji su izvori energije? Što znači da su neki izvori obnovljivi, a neki ne? Gdje se proizvodi struja? Čemu služi? Zašto je važna voda? Kako čuvati okoliš? Tisuću pitanja postavili su učenici 3. d  i na tisuću pitanja odgovorili su članovi studentske udruge SUPEUS.

Učenici su imali  prilike sudjelovati i  u kreativnoj radionici izrade kutija za razvrstavanje otpada, pa su tako jedni ukrasili kutiju za odlaganje papira, drugi plastike, a treći stakla.

Kroz zabavu, razgovor, smijeh, kviz, mnoštvo slika i kreativnu radionicu, učenici su iz prve ruke naučili zašto je to sve jako važno i kako oni mogu pridonijeti zaštiti okoliša. Naša će djeca biti spremna za budućnost!

Mateja Kos-Grabar