Šestaši na otoku Krku

Autor: Željka Martan Buhin, 10. 6. 2013.

U petak, 7. lipnja, učenici šestih razreda, u pratnji svojih razrednica, predmetnih učitelja i socijalne pedagoginje, boravili su na otoku Krku
Bila je to terenska nastava u kojoj su povezani sadržaji hrvatskog jezika, povijesti, geografije, vjeronauka, matematike, engleskog jezika te TZK-a.

Prvo smo obišli grad Krk kojim dominira veličanstveni kompleks katedrale. Krčka je katedrala, uz Frankopanski kaštel, najpoznatiji gradski motiv. Potom smo se uputili prema istočnoj obali Puntarske Drage i ukrcali se na brodić koji nas je prevezao na Košljun. Na otočiću se nalazi franjevački samostan u kojem su redovnici kroz stoljeća sačuvali brojne vrijednosti. Ovdje smo, svatko kako se snašao, improvizirali učionicu i riješavali radne listiće, premda je sat trajao kraće i ležernije nego uobičajeni školski sat u učionici.
Poslijepodne je bilo rezervirano za sveto mjesto hrvatske nacionalne povijesti i kulture. U ranoromaničkoj crkvici sv. Lucije u Jurandvoru vidjeli smo Bašćansku ploču, najznačajniji spomenik hrvatskog jezika i književnosti pisan glagoljicom.
I za kraj sunčanog i vrućeg dana imali smo se prilike prošetati rivom u Baškoj, a oni hrabriji i okupati u moru.

Ana Jurković, prof.

Priloženi dokumenti: