Kino za osme razrede

Autor: Željka Martan Buhin, 14. 10. 2013.

U četvrtak, 24. listopada 2013. u 17 h osmi razredi idu u Narodno sveučilište Sesvete na projekciju filmova Pisci slobode i Kotlovnica

Poslije užine u popodnevnoj smjeni (16:40 h) u pratnji predmetnih učitelja ili razrednika učenici će poći u Narodno sveučilište Sesvete. Imat će uvodno predavanje iz medijske kulture i gledat će filmove. Nakon projekcije navedenih filmova učenici idu kući (oko 19:30 h).

Pisci slobode - biografska drama o profesorici koja je spremna žrtvovati se za učenike kako bi im pružila bolju budućnost te ih naučila suosjećanju i toleranciji.

Kotlovnica - Pušenje je zabranjeno u školi. Gdje puše djelatnici škole? Odgovor na to pitanje daje ovaj film. Film je snimila učenička filmska družina.

Marina Rezo, prof.