Humanitarna akcija "Svi smo pozvani"

Autor: Željka Martan Buhin, 16. 12. 2013.

Učenici naše škole uspješno su se odazvali tradicionalnoj  božićnoj humanitarnoj akciji Hrvatskog Caritasa "Za 1000 radosti" koja je započela u srijedu 4. prosinca, početkom vremena došašća.

Ove se godine akcija vodi pod nazivom "Svi smo pozvani", a prikupljena sredstva Hrvatski će Caritas putem mreže biskupijskih caritasa proslijediti obiteljima u potrebi: obiteljima nezaposlenih roditelja, višečlanim obiteljima, obiteljima branitelja, obiteljima u kojima je netko od članova teško bolestan, onima koji najteže podnose posljedice duge ekonomske krize. Uz to sredstva će se iskoristiti i za podupiranje Caritasovih pučkih kuhinja, sigurnih kuća, ustanova koje skrbe za beskućnike, starije i nemoćne, djecu s posebnim potrebama i dr.

Geslom "Svi smo pozvani" želi se posvijestiti da doista svatko može učiniti bar nešto, bar malim znakom odgovoriti na veliki božićni poziv te: širiti prijateljstvo, razumjeti druge, štititi slabije, buditi nadu, činiti dobro, govoriti istinu, pomoći potrebnima, voljeti vjerno, pružiti utjehu, živjeti hrabro – na što smo svi pozvani.